Transporter dla kota – czy jest potrzebny?

Transporter jest niezbędnym elementem kociego wyposażenia, nawet gdy kot jest niewychodzący. Przynajmniej raz na pół roku mamy zaplanowaną wizytę u weterynarza, więc wtedy musimy zapewnić bezpieczeństwo naszemu mruczkowi. Musimy przenosić lub przewozić go w specjalnym transporterze.

Bezpieczeństwo kota najważniejsze

Podróżując z kotem samochodem, najważniejszym zadaniem transportera jest zapewnienie bezpieczeństwa naszemu mruczkowi, jak i nam- opiekunom. Kot podczas jazdy może przemieszczać się po samochodzie, co może rozpraszać kierowcę i stwarzać niebezpieczeństwo na drodze. Właściwie zamocowany transporter chroni kota przed wypadnięciem w razie nagłego hamowania lub kolizji. Ponadto transportery ograniczają ryzyko ucieczki naszego kota podczas podróży oraz ograniczają stres związany z transportem.

Transporter dla kota – jaki wybrać?

Na rynku jest wiele różnych transporterów. Nie każdy rodzaj transportera nadaję się dla naszego pupila. Musimy dobrać transporter do rozmiaru oraz zachowania naszego kota, aby zapewnić mu jak najlepszy komfort.

Torby dla kotów

Moim zdaniem torby dla kotów nie są w 100% bezpieczne dla naszego mruczka. Są niezbyt sztywne, co podczas podróży może doprowadzić do przygniecenia np. innym bagażem podczas kolizji lub szybkiego hamowania. Na krótkie podróże torba sprawdza się idealnie.

Wiklinowe kosze

Wiklinowe kosze są bardzo ładne, ale mało przydatne. Kosz jest ciężki, nie jest zbyt wygodny do noszenia oraz jest trudny w utrzymaniu czystości. Dodatkowo ma liczne szczeliny, więc podczas deszczu kosz zaczyna przeciekać, a w czasie zimy trudno go ocieplić.

Transporter plastikowy

Moim zdanie te transportery są najlepsze dla naszego pupila. Przede wszystkim takie transportery są zazwyczaj lekkie. Poza tym są sztywne, bez problemu można je wyczyścić oraz łatwo można włożyć do niego kocyk w czasie zimy. Jeszcze jedną jak dla mnie ważną rzeczą jest to, że transporter plastikowy otwiera się od góry, co może ułatwiać sprawę w czasie wizyty u weterynarza. Dodatkowym plusem jest sztywność transportera, więc można w czasie podróży przypiąć go pasami.

Wielkość transporterów

Większość transporterów dla kotów, oznaczone są cyframi od 1 do 3 lub 10, 20, 30. Transporter o rozmiarze 1 przeznaczony jest dla dorosłego kota wielkości dachowca (5-6 kg). Rozmiar 2 można zakupić dla 2 kotów lub jednego kota dużej rasy. Jeśli z kotem podróżujemy tylko samochodem, możemy zakupić taki transporter dla kota o wadze 6kg, aby zapewnić mu wygodniejsze podróże. Rozmiar 3 to transporter przeznaczony dla hodowców lub osób podróżujących na duże odległości. Transportery te nie nadają się do noszenia w ręku, ze względu na duży gabaryt, więc są po prostu niewygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *