Jeśli nic nie zmienisz, możesz stracić wszystko – życie!

W związkach nie ma bardziej nic przykrego, jak brak czułości, zrozumienia, a także brak jakiekolwiek uwagi. Będąc z kimś, dla tej drugiej osoby powinniśmy być całym światem. Nie ma sensu być z kimś ot, tak, z przymusu lub z braku innego wyjścia. W takich związkach zawsze będziemy musieli starać się, aby ta druga osoba choć na chwilę, zwróciła na nas uwagę. Jeśli ktoś kogoś kocha, robi wszystko, aby na każdym kroku udowodnić to swojej drugiej połówce. Wystarczą małe gesty, by poczuć, że jesteśmy całym światem. 

Musisz czuć się ważna

Bardzo ważne jest, aby w życiu spotkać taką osobę, która na każdym kroku będzie udowadniać Ci, że to Ty w jego życiu jesteś najważniejsza. Kogoś, kto będzie z tobą w złych chwilach Twojego życia, a także by na twojej twarzy pojawiał się codziennie uśmiech, abyś wiedziała, że jesteś najszczęśliwszą osobą na świecie. Czy tak jest w Twoim związku? Na początku były motyle w brzuchu, radość, śmiech? W każdym złym momencie był przy Tobie, czułaś ogromne wsparcie z jego strony? Minęło kilka miesięcy, może lat, a wy jesteście innymi ludźmi? Już nie liczą się najmniejsze momenty? Przestajecie siebie doceniać, wspierać, niekiedy nawet nie zwracać na siebie uwagi? W pewnym momencie zastanawiasz się, czy to jeszcze ma sens? Czy jeszcze go kocham? A może jesteście ze sobą z innych powodów? 

Zastanów się nad swoim związkiem

W pewnym momencie jesteśmy w stanie zauważyć, czy komuś na nas zależy, czy nadal jesteśmy dla tej osoby najważniejsi. Często zastanawiamy się, czy to ma dalej sens? Uczucia możemy dostrzec zwykłych chwilach, gestach, słowach, uśmiechu lub podczas zbliżenia. Jeśli mamy przy sobie osobę, która interesuje się, jak minął nam dzień, czy wszystko u nas w porządku to widać, że zależy mu na nas. Takie gesty, choć są malutkie, potrafią w życiu każdego zmienić wszystko.

Nie możemy być z kimś, kto nie wykazuje chęci lub potrzeby rozmowy z nami, czułości. Nie powinniśmy być z kimś, gdy wydaje Ci się, że w tej chwili nie masz innej opcji. Jeśli twój związek ma być tak beznadziejny i ma on nie wnosić nic do Twojego życia to lepiej być samemu. Z osobą, która nie potrafi lub nie chce poświęcić Ci chwili uwagi, zaangażowania, trochę czułości, życie nigdy nie będzie szczęśliwe. Zastanów się, po cholerę jesteś z taką osobą! Ile jeszcze musisz błagać o jakikolwiek gest? Ile jeszcze zniesiesz tych chłodnych dni, które wyniszczają Cię od środka? Masz zamiar usiąść i poczekać, nie wiadomo ile, aby Twoja połówka zmieniła zachowanie w stosunku do Ciebie? Powiedź już Dość! Choćby nie wiem, jakie było to trudne, wyjdź i zamknij ten rozdział. Czasem warto, zamknąć jeden rozdział, by móc otworzyć drugi – ten lepszy. Nigdy nie wiadomo, czy za zamkniętymi drzwiami po drugiej stronie nie stoi człowiek, który pokażę Ci, że zasługujesz na wiele więcej. 

Zmień to!

Możemy tego nie robić. Możemy czekać i marzyć o tym, aby się wszystko zmieniło. Musimy wiedzieć, że w pewnym momencie może być już za późno na zmiany, niekiedy może być jeszcze gorzej. Musisz stać się silną kobietą i zadbać o swoje potrzeby. Pokochaj siebie i stań się niezależna. Tylko to uczyni Cię szczęśliwą nawet wtedy, gdy będziesz sama. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *